Stylizacja rzęs i brwi

Wykonujemy zabiegi przedłużania jak również laminacji rzęs

Rzęsy wykonywane są metodami 1:1, 2:1, 3:1, Russian Volume, objętościowe. 

Metoda jak , długość i skręt rzęs są dopierane pod kątem budowy oka klientki, naturalnych rzęs oraz oczekiwań. Ma to na celu, nie niszczyć naturalnych rzęs klientki, ponieważ nieodpowiednio aplikowane rzęsy mogą przyczynić się do wypadania naturalnych i ich osłabienia.

 Jak dbać o sztuczne rzęsy? – pielęgnacja

Piękne, długie i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Niestety, nie każda z nas została nimi obdarowana przez naturę. Na szczęście istnieją sposoby na to, jak sprawić, by rzęsy były bardziej zauważalne i podkreślały nasze spojrzenie. Do najskuteczniejszych należy przedłużanie przy pomocy sztucznych rzęs. Jeśli chcemy, żeby efekt po zabiegu utrzymywał się jak najdłużej, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, w jaki sposób dbać o sztuczne rzęsy, żeby się nie niszczyły i długo robiły piękne wrażenie.

Sztuczne rzęsy – pielęgnacja pozabiegowa

Sztuczne rzęsy, podobnie jak nasze naturalne, są bardzo delikatne, dlatego aby cieszyć się nimi jak najdłużej powinnyśmy odpowiednio się z nimi obchodzić. Kluczowym okresem, który decyduje o trwałości aplikacji jest pierwsze 48 godzin po zabiegu przedłużania rzęs. W tym czasie dochodzi do wiązania spoiwa, dlatego najlepiej jest ingerować w nie najmniej jak tylko możliwe i pozwolić na to, żeby klej dobrze wysechł.

Przez 4 godziny po doklejeniu sztucznych rzęs lub ich uzupełnieniu najlepiej jest całkowicie unikać kontaktu z wodą, zarówno w postaci ciekłej, jak i lotnej (para wodna). W przeciwnym razie rzęsy mogą skleić się w nieestetyczne kępki lub co gorsza, odkleić się od powiek.

Zdecydowanie najlepiej jest przez pierwsze dwie doby w ogóle zrezygnować z przebywania w wilgotnych pomieszczeniach takich jak sauna lub basen. Długie kąpiele w wannie lub gorące prysznice w czasie, gdy klej nie zdążył jeszcze dobrze wyschnąć, również nie są najlepszym pomysłem. Żeby rzęsy się nie odkształciły, przez 48 godzin po aplikacji lepiej jest unikać spania z twarzą na poduszce.

Demakijaż przy sztucznych rzęsach

Przy przedłużanych rzęsach nie można używać tuszu, lecz nie jest to żaden mankament, gdyż same w sobie są one już ciemne i gęste. Jeśli tuszujemy dolne rzęsy, powinnyśmy przy zmywaniu kosmetyku robić to bardzo ostrożnie i nie używać do tego celu żadnych tłustych płynów. Kosmetyki na bazie tłuszczu takie jak mleczka do demakijażu, płyny dwufazowe, kremy do twarzy, tłuste cienie do powiek czy fluidy mogą rozpuścić wiązania kleju, dlatego najlepiej jest ich unikać lub przy aplikacji omijać okolice powiek.

Sztuczne rzęsy wystarczy od czasu do czasu przeczesać szczoteczką, która pomoże je ułożyć i wyczesać wszystkie pyłki takie jak puder lub sypkie cienie. Z kolei najlep

szym sposobem na usunięcie makijażu z powiek będzie delikatne ich przemycie przy pomocy wacika kosmetycznego lub patyczka nasączonego wodą. Ewentualnie możemy do tego celu użyć specjalnego płynu micelarnego.

O czym jeszcze warto pamiętać, gdy mamy sztuczne rzęsy? Pielęgnacja to jedno, bardzo ważne jest także, aby unikać pocierania i drapania oczu. Po kąpieli, prysznicu lub przy wyjściu z basenu lepiej nie wycierać oczu ręcznikiem, tylko poczekać aż kropelki wody po mrugnięciu powieką same spadną z rzęs. Należy także zrezygnować z używania zalotki, która może połamać przedłużane rzęsy. Przestrzegając wszystkich wymienionych zasad sprawimy, że sztuczne rzęsy będą wyglądały dobrze nawet po 3 tygodniach od zabiegu.

Laminacja rzęs (botox rzęs)

Lifting i laminacja rzęs

Naturalny wygląd rzęs nie zawsze zadowala kobiety, którym zależy na intensywnym, wyrazistym spojrzeniu. Rzęsy często są jasne, rzadkie i rosną w linii prostej, zamiast być gęste i zalotnie podkręcone. Nawet tusze do rzęs nie są  stanie zapewnić oczekiwanego efektu. Dla kobiet, którym zależy na naturalnym, acz widocznym efekcie, poleca się nieinwazyjne i zupełnie bezpieczne zabiegi jakimi są lifting i laminacja rzęs.

Co to jest lifting rzęs?

Lifting rzęs to zabieg podniesienia i podkręcenia rzęs, który daje trwały, naturalny efekt. Polecany jest kobietom, których rzęsy rosną w linii prostej, są cienkie, rzadkie i trudno zmienić to przy pomocy zalotki i tuszu. Podczas liftingu, kosmetyczka, po oczyszczeniu i zabezpieczeniu okolic oka, zawija rzęsy na malutki, silikonowy wałeczek, po czym nakłada na włoski rzęs specjalistyczny preparat.

Na czym polega laminacja rzęs?

Laminacja to kolejny etap zabiegu, wykonywany po liftingu. Polega ona na nałożeniu na rzęsy wartościowej odżywki czyli olejku keratynowego. Jego bogactwa, takie jak proteiny zboża, soi i keratyny, świetnie wpłyną zarówno na zewnętrzną kondycję rzęs i jak ich strukturę wewnętrzną. Dzięki laminacji, rzęsy zostaną nawilżone i solidnie odbudowane, a dzięki temu wyraźnie podkręcone. Po zabiegu rzęsy będą widocznie uniesione, pogrubione a ich koloryt wzmocniony.

Co po zabiegu ?

Efekt odżywionych i podkręconych rzęs utrzymuje się od miesiąca do dwóch. Na rzęsy po liftingu i laminacji można normalnie nakładać pełen makijaż. Demakijaż również może odbywać się w ten sam sposób i za pomocą tych samych kosmetyków – nie powinno to uszkodzić rzęs. Należy jednak unikać pocierania oczu czy moczenia ich (np. podczas kąpieli w basenie czy morzu bez specjalnych okularków) – chociaż przez pierwsze kilka dni po zabiegu.

Przeciwwskazania

Mimo tego, że zabieg liftingu i laminacji rzęs jest w stu procentach bezpieczny i nieinwazyjny, istnieją pewne przeciwwskazania przed ich wykonywaniem. Są to przede wszystkim infekcje i niedyspozycje oczu (jęczmień, zapalenia spojówek, alergie) ale też choroby przewlekłe. Dlatego przed planowanym zabiegiem warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem.