Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust może wyrównać kontur ust, zniwelować asymetrię, delikatnie zmienić kolor, przyciemnić lub rozjaśnić naturalny odcień czerwieni wargowej.

Większość kobiet ma nierównomierny, rozmyty lub z brakami kontur ust. Jest to wynikiem urazów, blizn oraz przebarwienia po przebytych opryszczkach.

Makijaż permanentny ust ma podkreślić oraz poprawić troszkę naturę, nie wykonujemy zabiegów wychodzących nad kontur naturalnej czerwieni wargowej, nie robimy ust intensywnych w jaskrawych kolorach, które po jakimś czasie mogą się znudzić lub nie będą pasowały do każdej życiowej sytuacji.

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST – PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

Nie zawsze możesz wykonać makijaż permanentny ust. Zabieg należy odsunąć w czasie jeśli:

  • przechodzisz infekcję wirusową,
  • jesteś chora na cukrzycę lub łuszczycę,
  • masz aktywną opryszczkę na ustach (zabieg możesz wykonać 2 tygodnie od jej zagojenia),
  • w odstępie mniejszym niż 2 tygodnie kwasem hialuronowym,
  • Twoje usta są suche i popękane,
  • jesteś w ciąży,
  • przyjmujesz leki sterydowe.

Pamiętaj, aby poinformować linergistkę o innych chorobach i przyjmowanych obecnie lekach.

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST – PIELĘGNACJA TUŻ PO ZABIEGU

Twoje usta po zabiegu będą lekko opuchnięte a skóra wokół nich zaczerwieniona. Po kilku godzinach sytuacja wróci do normy. Nie przejmuj się, jeśli po zabiegu Twój kolor ust będzie ciemniejszy niż oczekiwałaś. To naturalne, nawet w przypadku delikatnego makijażu. W ciągu 7 dni makijaż wyłuszczy się i jego barwa stanie się jaśniejsza nawet o 50%. Dlatego tez obowiązkowa jest druga wizyta, na której makijaż permanentny ust jest uzupełniany i korygowany.

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST – PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Po zabiegu makijażu permanentnego ust przez 3 dni przyjmuj jeszcze preparat przeciwwirusowy Heviran, który będzie chronił Cię przed opryszczką. Pamiętaj, aby szczególnie dbać o okolice ust. Nie mocz, nie trzyj i nie dotykaj ust. Dbaj o ich higienę. Nie powinnaś myć ich mydłem. Stosuj tylko kosmetyki polecone przez linergistkę. Po każdym posiłku dezynfekuj usta – polecamy to zwłaszcza osobom, które maja skłonność do występowania opryszczki. Przed około 2 tygodnie po wykonanym makijażu permanentnym ust nie należy korzystać z basenu, zabiegów SPA, sauny i solarium.

Uwaga! Jeśli nie zastosujesz się do powyższych zaleceń, na Twoich ustach mogą wystąpić przebarwienia i odbarwienia makijażu.