Salonik-Spa

Godziny otwarcia:

od poniedziałku do piątku
od 10:00 do 18:00

w soboty
od 10:00 do 14:00

Telefon: 076 847 44 77

 
Medycyna estetyczna


NICI COG podnoszące owal twarzy 550zł za 1 nić

Image

Zabiegi wykonywane są przez certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej Katarzynę Jurkiewicz , która współpracuje z naszym salonem oraz technika kosmetycznego Ewę Kołodziej-Krajewską

Ceny zabiegów w cenniku.

Botulina, Toksyna botulinowa


Toksyna botulinowa jest silnie działającą substancją powodującą blokowanie połączeń nerwowych pomiędzy płytką nerwową a mięśniem, w związku z tym mięśnie ulegają rozluźnieniu, a zmarszczki rozprostowują się. Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje zmarszczki (mimiczne) wywołane przez kurczenie się mięśni twarzy i zapobiega ich powstawaniu w przyszłości (działanie profilaktyczne).
Podaje się niewielkie dawki rzędu 5-50 jednostek podczas zabiegu. Małe dawki leku i sposób podania sprawiają, że działają one tylko w miejscu wstrzyknięcia.
Nie istnieje żadne ryzyko wystąpienia toksyczności toksyny botulinowej, gdyż dawki toksyczne dla człowieka wynoszą powyżej 2,5 tys. jednostek.


Bezoperacyjny lifting twarzy, podbródka


Zabieg z użyciem kwasu polimlekowego (preparat SCULPTRA), stanowi rewolucję na polu medycyny estetycznej. Jest jedynym zabiegiem medycyny estetycznej, który może być porównywany do liftingu bezoperacyjnego twarzy, powodując jędrność i napięcie skóry, likwidując tym samym powstawanie efektu opadających policzków ("chomiczków").
Kwas polimlekowy - jest to cząsteczka syntetyczna, otrzymywana z kwasu mlekowego, który jest substancją naturalnie występującą w organizmie. Polimer ten jest powszechnie stosowany w medycynie (np. nici chirurgiczne). Nie wymaga przeprowadzania testu alergicznego przed zabiegiem. 


Kwas hialuronowy


Jest polisacharydem, który naturalnie występuje w naszej skórze. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody w naszym organizmie co skutkuje nawilżeniem, napięciem i zwiększoną elastycznością skóry. Niestety z biegiem lat następuje degradacja cząsteczek kwasu hialuronowego w związku z czym następuje powolny proces starzenia się skóry.
Kwas hialuronowy (HA) do korygowania zmarszczek ma postać elastycznego żelu, którego cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek. Wielkości cząstek żelu są dopasowane do struktury tkanki danej warstwy skóry. Tym samym zapewniają wyjątkową zdolność ujędrniania, podniesienia i wygładzenia skóry. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia odpowiedni dobór terapii do poszczególnych warstw skóry, zależnie od zalecanej głębokości wstrzykiwania. Preparaty kwasu hialuronowego są gotowymi produktami a więc nie ma ryzyka wystąpienia uczulenia.

VOLUMA 


Wolumetryczne odmładzanie twarzy polega na przywracaniu utraconej objętości i modelowaniu ksztatu twarzy. Pozwala odzyskać naturalną objętość w tych okolicach, w których następuje zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Utrata objętości dotyczy przede wszystkim obszaru śródtwarzowego (okolicy kości policzkowych, policzków, fałdów nosowo-wargowych oraz kącików ust), w następnej kolejności żuchwy i podbródka, i najrzadziej szyi i skroni. 
Najmniej są narażone te okolice, w których tłuszcz prawie nie występuje - wokół oczu i ust. Światowy rynek preparatów do wypełnień wzbogacił się ostatnio o nowy produkt "zwiększający objętość tkanek", możliwy do stosowania w przypadku wskazań do wypełniania tłuszczowego. Jest to - dostępna również od niedawna w Polsce - Voluma


Lipoliza

 jest nowoczesną metodą medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Zadaniem lipolizy  jest usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w określonych okolicach ciała poprzez wprowadzenie substancji niszczących komórki tłuszczowe i rozpuszczające tłuszcz. Rutynowo wprowadza się mieszankę fosfatydylocholiny i deoksycholanu (czasami sam deoksycholat bez fosfatydylocholiny) oraz substancje wspomagające (np.wyciąg z karczocha, mikroelementy, antyoksydantami)